Akıllı Gündem

Adele rekordan rekora koşuyor

Adele rekordan rekora koşuyor

Adele, rekordan rekora koşuyor. Yeni albümü daha ilk haftasında hem fiziki hem de dijital piyasada 2.3 milyon kopya satarak NSYNC’in ve Hikaru Utada’nın tek haftadaki rekorunu kırdı. İkinci hafta satışları nerdeyse bitiyor, ama hala büyük bir hızda satılmaya devam ediyor. Billboard’un haberine göre yeni albümü 25, ikinci haftanın sonunda en az 1 milyon kopya satacak. Bu da ABD’de iki ayrı haftada en çok satan albüm olacak demek.

25’in ikinci hafta satışları gerçekten çok şaşırtıcı. Ama düşününce aslında mantıklı da. Zira geçen haftaki Black Friday satışları pek de istenileni veremedi ve Adele’in yanına yaklaşacak bir albüm satılmadı. (Tabi bu hafta Coldplay’in yeni albümü A Head Full of Dreams çıktı) 25’in ilk hafta satışları aynı zamanda ikinci hafta satışlarına da yansıdı: Eğer çevrenizdeki herkes Adele’in albümünü satın aldıysa ister istemez siz de satın alıyorsunuz.

25’in başarısı gerçekten çok şaşırtıcı. Billboard’a göre sadece 20 albüm daha ilk haftasında 1 milyon kopyadan çok sattı. Adele ise bunu aynı albümle 2 kez yaptı! İkinci haftada ne kadar albüm satıldığı hakkında son sayı 6 Aralık’ta yayınlanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ