Akıllı Gündem

AB’ye üyelik kapısı kapandı, onlara gereken cevap verilmeli; süreç bitecekse biter, dünyanın sonu değil–Bahçeli

AB’ye üyelik kapısı kapandı, onlara gereken cevap verilmeli; süreç bitecekse biter, dünyanın sonu değil–Bahçeli

ANKARA, 27 Mart (Reuters) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne (AB) üyelik kapısının kapandığını belirterek, bu nedenle Birlik yönetimine “gereken cevabın” verilmesi gerektiğini söyledi.

Bahçeli Türkiye’nin AB sürecinin bitmesinin de dünyanın sonu olmadığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Bulgaristan’ın Varna kentinde dün bir araya gelen AB Liderleri, Türkiye’nin Suriye’ye müdahalesi ve Türkiye’de gazetecilerin hapse atılması gibi endişelerinin yer aldığı uzun bir listeye Türkiye tarafından çözüm sunulmadığını dile getirmişlerdi. Genel Başkanı Bahçeli bugün partisinin Meclis grup toplantısındaki konuşmasında, “AB Türkiye ile ilişkilerinde soğuk savaş psikolojisi ile hareket ediyor. Türkiye’yi dışlıyor, aşağılıyor ve küçük görüyor” dedi.

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti:

“AB ile göstermelik katılım müzakereleri tıkanmıştır. Gerçekte AB üyelik kapısı Türkiye’ye ardına kadar kapatılmıştır. Gereken cevabın verilmesi zaruri olmuştur. AB’nin nazına katlanacak sabrımız kalmamıştır. Bitecekse biter. Dünyanın sonu değildir, olmayacaktır.”

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ