Akıllı Gündem

ABD’liler Sektörel Fuarcılık’ı satın alıyor

ABD’nin en önemli fuar şirketlerinden PennWell International, Türkiye’de enerji alanında düzenlenen kongre ve fuarlarla öne çıkan fuarcılık şirketi Sektörel Fuarcılık’ın yüzde 50’sini satın alıyor.

ABD’liler Sektörel Fuarcılık’ı satın alıyor

Türkiye, kongre ve fuar gibi organizasyonları barındıran turizmden yılda 3.5 milyar dolar gelir elde ediyor. Deniz ve güneşe gelen turistler kişi başına 700 dolar harcarken, kongre turizmine gelenler ise 2 bin 500 dolar civarında bir para bırakıyor. Gelen turistlerin yüzde 68’i İstanbul’u tercih ederken, son iki yılda bu alanda iptaller göze çarpıyor.

TÜİK verilerine göre, sadece 2015’te Türkiye’ye iş amaçlı gelenlerin sayısı 2.3 milyondan 2.2 milyon kişiye düştü. Azalma 102 bin turist civarında. Sadece 2015 yılında 69 kongre, 1.220 toplantı ve 1.340 etkinlik iptal oldu. 2016 yılındaki kayıp ise resmi rakamlar açıklanmadığı için bilinmiyor.

ABD’nin en önemli fuar şirketlerinden PennWell International, Türkiye’de enerji alanında düzenlenen kongre ve fuarlarla öne çıkan Sektörel Fuarcılık’ın yüzde 50’sini satın alma kararı aldı. Böyle bir dönemde İstanbul merkezli bir fuar şirketini satın almak, sektör için oldukça önemli.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ