Akıllı Gündem

ABD’de ÜFE Mart’ta beklentileri aştı

ABD’de ÜFE Mart’ta beklentileri aştı

Investing.com – ABD’de Mart ayı ÜFE rakamları açıklandı, aylık %0,1 artış beklenen ÜFE %0,3 ile beklenti üzerinde gelirken yıllık bazda da %3,0 ile beklentinin %0,1 puan üzerinde geldi. Şubat’ta değişim göstermeyen Çekirdek ÜFE, Mart’ta %0,2 beklentisine karşın %0ü3 ile beklentileri aştı.

Geçen hafta açıklanan saatlik kazançların %0ü3 artış göstermesi ile ÜFE ve TÜFE beklentileri de artmıştı ve ÜFE Mart ayında pozitif gelerek bu beklentiyi güçlendirdi.

Yarın açıklanacak TÜFE verisi öncesinde ÜFE’deki artış, Mart ayında mal ve hizmet maliyetlerinde yükseliş olduğunu gösteriyor.

Gün içinde düşüş yaşayan ve ÜFE öncesi 80,55 seviyesine gerileyen ABD Dolar Endeksi , olumlu ÜFE verisinin ardından 89,70 seviyesine hafif toparlama gösterdi, ancak endeks günlük bazda %0,15 düşüşte.

Veri öncesi 4,1005 seviyesine yükselerek rekor kıran USD/TRY kurundaki yükseliş devam ediyor, kur bugün günlük %0,70 kazançla 4,1012 seviyesine yükselerek rekor tazeledi.

Dolar, bugün gelişmiş ülke paralarından Avustralya doları ve Japon yeni karşısında yükseliş yaşarken euro, sterlin, frank ve Kanada doları karşısında düşüş yaşıyor.

Ons Altın ise 1,330$-1340$ aralığında dar bantta fiyatlanıyor.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ