Akıllı Gündem

ABD’de PMI rakamları Mart’ta beklenti altında kaldı

ABD’de PMI rakamları Mart’ta beklenti altında kaldı

Investing.com- Bugün ABD’de veri akışı yoğundu, ancak piyasalar verilerden ziyade ABD ile Çin arasındaki ticaret tarifesindeki misillemelere odaklandı. ABD, Çin’e uygulayacağı kota listesini artırırken Çin de aynı şekilde karşılık verdi.

Dolar, gelişmelerden olumsuz etkilenirken ABD borsaları da güne düşüşle başladı. Dolarla beraber gelişen ülke piyasalarında da satışlar yaşandı.

Günün son verisi olan ISM imalat dışı satın alma endeksi de açıklandı ve endeks, Mart’ta 59,0 beklentisine karşın 58,8 geldi. Fabrika siparişleri de Şubat’ta %1,2 artış gösterdi.
Beklentileri aşan ADP özel sektör istihdam verisine pozitif tepki veremeyen dolar, ISM imalat dışı satın alma endeksinden de destek alamadı.

EUR/USD bugün 1,23 üzerinde zorlanırken Ons Altın dünkü kayıplarını sildi ve 1,348$ seviyesine yükseldi. USD/TRY kuru ise son saatte 3,9970’e geriledi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ