Akıllı Gündem

ABD’de ham petrol stokları son haftada azaldı

ABD’de ham petrol stokları son haftada azaldı

Investing.com – ABD’den geçen haftaya dair ham petrol stokları açıklandı. Önceki hafta 2 milyon 600 bin varil gelen stoklar son haftada 1 milyon 643 bine geriledi.

Haftaya 66,50$ seviyesinden düşüşle başlayan Ham Petrol, dün 64,50$ seviyesine geriledi. Bugün bu seviyelerde yatay seyir izleyen fiyatlar, ABD stoklarındaki azalmadan destek alarak 65,10$ seviyesine yükseldi.

Ham petrol fiyatları şimdilik 65$ üzerinde kalıcılık sağlayamasa da geri çekilmelerde 60$ tabanını koruyor ve Brent petrol de 70$ seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

Petrol üretici ülkelerin arz kesintisine gitmesi ile dip seviyelerden yükselişe geçen fiyatlar için ABD stokları en büyük engel olmaya devam ediyor. Stoklarda görülen yükselişler fiyatların 65$ üzerindeki seyrini bozuyor ve şimdilik fiyatlardaki ilerleme yavaş olmakla beraber devam edebilir.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ