Akıllı Gündem

ABD vizesinde sosyal medya kontrolü başladı

ABD Başkanı Donald Trump, ülkeye giriş ve göçmenlik statüsü başvurularında sosyal medya hesaplarını inceleme kararı aldı

ABD vizesinde sosyal medya kontrolü başladı

ABD Başkanı Donald Trump, ülkeye giriş ve göçmenlik statüsü başvurularında sosyal medya hesaplarını inceleme kararı aldı

Bakanlık tarafından Federal kayıtlara yollanan belgelere göre “güvenlik incelemelerini” arttırmak için ülkeye giriş yapmak isteyenlerin sosyal medya hesaplarının da detaylı incelenmesi gerektiğini kaydetti.

HER YIL YAKLAŞIK 15 MİLYON KİŞİYE UYGULANACAK

Bakanlık sunduğu belgede sosyal medya hesaplarının incelenmesi planının her yıl için yaklaşık 15 milyon kişiye uygulanacağını belirtti. ABD İdari ve Bütçe Ofisinin onayını bekleyen teklif, sosyal medya hesaplarının yanı sıra başvuru yapanların son 5 yıl içerisinde kullandıkları telefon numaralarını, email adresleri ve farklı ülkelere yaptıkları yolculukların belgelerini de başvuru belgelerinin içine dahil edilmesini kapsıyor.

DİPLOMATİK VE RESMİ VİZE BAŞVURULARINDA UYGULANMAYACAK

Dışişleri Bakanlığı tarafından sunulan teklifin diplomatik ve resmi vize başvurularına uygulanmayacağı kaydedildi. Vize başvurularıyla ilgili getirilmesi planlanan yeni “güvenlik incelemelerinin” cuma gününden itibaren 60 gün sonra uygulamaya konulacak.

ABD Başkanı Donald Trump, göreve geldikten sonra ABD’ye yapılan girişler konusunda ekstra önlemler alacaklarını belirtmişti.

Kaynak: AA

 

Kaynak: teknokulis.com

Bu içerik teknokulis.com sitesinden otomatik olarak alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ