Akıllı Gündem

9 Yaşındaki Jack NASA’nın 187 bin dolarlık iş ilanına başvurdu

NASA, geçtiğimiz hafta gezegen muhafızlığı için iş ilanı vermişti. O pozisyona 9 yaşındaki Jack başvurdu. Jack’in başvurusuna NASA’dan cevap geldi. İşte Jack’in başvurusu ve NASA’nın cevabı.

9 Yaşındaki Jack NASA’nın 187 bin dolarlık iş ilanına başvurdu

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, diğer gezegenlerin kirletilmesinin önüne geçilmesi ve uzaydaki atıkların dünyaya erişmemesi için yıllık 187 bin dolar maaşla gezegen koruyucusu pozisyonuna eleman arıyordu. Görev için başvuranlardan biri 9 yaşındaki Jack Davis.

4. sınıf öğrencisi Jack, göreve nekadar uygun olduğunu anlatan bir mektupla başvurdu. Jack, “9 yaşında olabilirim ama bence görev için uygunum. Başvuru sebeplerimden biri, kız kardeşimin benim uzaylı olduğumu söylemesi. Neredeyse bütün uzay ve uzaylı filmlerini izledim. Gencim ve bir uzaylı gibi düşünmeyi öğrenebilirim” diye yazdı.

Jack’in mektubunu alan NASA, uzay sevdalısı Jack’e cevap verdi. NASA’nın Gezegen Bilimi Direktörü Jim Green, Jack’e bir mektup kaleme aldı. NASA direktörü Jack’i reddetmedi, “Okulunu bitir gel. Bize yardımcı olacak geleceği parlak bilim insanları ve mühendisleri arıyoruz. Umarım çok çalışır ve okulunda başarılı olursun. Seni bir gün NASA’da görmeyi umuyoruz” dedi.

NASA’da Gezegen Araştırmaları Direktörü Jonathan Love‘da 9 yaşındaki Jack’i telefonla aradı. Gezegeni korumak göreviyle ilgilendiği için kendisini tebrik etti. Jack ve NASA yetkilileri arasındaki yazışmalar, NASA’nın Twitter hesabından da yayınlanınca büyük ilgi gördü. Yazışmalar 17 retweet ve beğeni aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ