Akıllı Gündem

3D TV’ler üretimden kalkıyor!

3D TV almayı düşünenler varsa dikkat! Çünkü 3D TV’lerin üretimi sona eriyor. Tüketicilerin yeni nesil televizyonları tercih etmeleri TV üreticilerinin bu kararı almasında etkili oldu.

3D TV’ler üretimden kalkıyor!

Teknoloji devleri 3D TV üretimlerine son veriyor. 2010’lu yıllarda büyük umutlarla piyasaya sürülen 3D TV’ler, tüketicilerden beklenen ilgiyi görmedi. Yeni teknoloji ile daha net görüntü sunan 4D, HDR ve akıllı TV’lerin tüketiciler tarafından daha çok benimsenmesi sonrası TV üreticileri, birer birer 3D TV’leri üretimden kaldırıyor.

LG ve Sony, Vizio, Sharp ve TCL de dahil olmak üzere diğer TV yapımcılarını takip ederek, 3D teknolojisini ürün hatlarından kaldırdı. LG ve Sony artık 3D film ve TV şovlarını izleyebilmek için üreteceği TV’Lere bu özelliği koymayacak. LG ürün müdürünün açıklamasına göre, yedi yıl sonra, 3D özelliği evrensel olarak asla benimsenmedi ve evde kullanılmak üzere TV seçerken bir satın alma faktörü olmadı.
2010 yılında çıkan Avatar filmi, 3D seçeneği ile sinemada büyük bir gişe başarısı elde etmiş, sonrasında 3D TV’lere olan ilgi kat kat artmıştı. NPD Group’a göre, 2o12’de, TV’lerde harcanan tüm paranın %3’ü 3D TV’lerden oluşuyordu. Fakat geçen zamanda gelişen teknoloji ile yeni nesil TV’ler çıkmaya başladı. Bu yüzden TV üreticileri beklentileri karşılayacak şekilde yeni nesil TV’leri kullanıcılara sunmaya çalışıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ