Akıllı Gündem

2023’e kadar giyilebilir telefonlar gelecek

Günümüzdeki teknolojiyi unutun! 2023’e kadar telefonunuz vücudunuzun içinde olacak

2023’e kadar giyilebilir telefonlar gelecek

İlk iPhone 2007 yılında, ilk Android ise 2008 yılında hayatımıza girdi. Çok zaman geçmeden telefon endüstrisi yeni buluş ve geliştirmelerle birlikte büyük bir gelişim içine girdi ve bugüne kadar ulaştı. Teknoloji, iş dünyası ve politikaya yön veren kişilerin gelecek birkaç yıl içinde olabilecekler hakkındaki tahminlerini dikkatlice dinlemeliyiz, hayal diyip geçiştirmeyin. Özellikle de teknoloji dünyasıyla alakalı olanları, çünkü akıllı telefon pazarı henüz yeni yeni olgunlaşmaya başladı.

Davos’ta gerçekleştirilen Dünya Ekonomi Forum kongresine katılan yaklaşık 800 uzman ve yönetici, gelecekte teknolojiyi yönlendirecek olan gelişmeler konusunda bir ankete tabi tutuldu. Sonuçlar arasında öne çıkan 2022 ve 2023 yıllarında gerçekleşmesi beklenen gelişmeler ise oldukça dikkat çekti.

2022 yılı wearable (giyilebilir) internet bir eşik noktası. Uzmanlar 2023 yılı için de 3 farklı alan konusunda aynı şeyi bekliyorlar. Vücudun içine takılabilir teknolojik aletler, yeni ara yüz olarak görüntü ve günümüzün süper bilgisayarları kalitesindeki cep bilgisayarları.

İşte, iPhone 7’nin kayıp ses jakını ya da Galaxy S7’deki olası iris tarayıcısını unutun. Geleceğin telefonları doğrudan vücudunuza takılabilir. Kim bilir, belki de önümüzdeki 7 yılda şimdi takıntılı olduğumuz aynı şirketler bu teknolojiyi geliştirecek.

Geleceğin teknolojisini büyük düşünün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ