Akıllı Gündem

2019’da Hangi Otomobil Trendleri Bizi Karşılayacak?

Otomotiv endüstrisi gelişen teknolojiyle birlikte beklediğimizden daha hızlı değişiyor. Peki değişim hızıyla bizi etkileyen bu endüstri, 2019’da bizlere ne sunacak?

2019’da Hangi Otomobil Trendleri Bizi Karşılayacak?

Elektrikli Araçlar Artacak

Neredeyse her üreticinin dizisinde en az bir elektrikli araç var ve bu eğilim 2019’da artmaya devam edecek. BMW açıklamasına göre, 2020 yılına kadar elektrikli otomobil seri üretimini yapmayı planlıyor. 2018 yılının sonunda elektrikli araç satış sayısının 1.4 milyona ulaşması bekleniyor. 2019’da da bu sayının katlanarak artması hedefleniyor. Tesla ve Shell gibi uluslararası pek çok şirket şu anda ABD ve Avrupa’da elektrikli araç istasyonları kuruyor, bu da elektrikli otomobil sahiplerine rahatlıkla seyahat etme özgürlüğü sunuyor.

2019’da Hangi Otomobil Trendleri Bizi Karşılayacak?

Daha Fazla Kamyon, Daha Az Sedan

Sedanlar yakıt ekonomileri ve yolcu kapasiteleri açısından popüler model olmalarına rağmen önümüzdeki yıllardan yeni modelleri olmayacak gibi duruyor. Ford sedan modellerinin sadece ikisini elinde tutmaya devam ediyor: Focus Active ve İkonik Mustang.

Otomobil üreticileri 2020 yılına kadar portföylerinin %90’ını SUV’lara, pikap kamyonetlere ayırmayı planlıyor. Her ne kadar henüz resmi bir açıklama yapmamış olsalarda Chrysler ve Chevy’de benzer planları uygulamaya sokmayı hedefliyor.

Renkli Cam Filmi Avantajları

Arabanız için tercih ettiğiniz cam filmi, arabanızın görünümünü kişiselleştirmeye, ve onu daha özgün bir hale getirmeye yararken öte yandan UV ışınlarının neden olduğu zararlardan korunmak için de harika bir yoldur. Teknolojinin gelişmesiyle daha dayanıklı olan bu cam filmleri sayesinde aracınız daha serin kalıyor ve araç içi döşemeleriniz dahil UV ışınlarından korunuyor. Ayrıca bu yeni renkli cam filmlerinin, sürücüyü etkilemesi söz konusu olmadığından ön cama uygulanması da mümkün.

2019’da Hangi Otomobil Trendleri Bizi Karşılayacak?

Ticari Özerklik

Özerk otomobiller sadece uzun bir ücret alan tüketicilere hitap etmiyor. Özerk araç teknolojisindeki yeni gelişmeler aynı zamanda Uber gibi perakende müşterilere ve hatta Pizza Hut gibi teslimat şirketlerine de çekici geliyor. Toyota, CES 2018 fuarında, sürücüsüz aracı e-Palette’yi tanıttı. Bu araç, perakende satış, teslimat, sürüş paylaşımı gibi özelliklere hatta daha da fazlasına sahip olacak.

2019’da Hangi Otomobil Trendleri Bizi Karşılayacak?

Araba Aboneliği

Eğer isterseniz arabanızın içerisinde yiyecek, içecek, dergi vb. her şeyi bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey size uygun aboneliği seçmek, gerisini işin ustalarına bırakın. 2018 yılında ortaya çıkmaya başlayan araç aboneliği 2019’da da büyümeye devam edecek gibi duruyor. Araç aboneliği sisteminin müşterilere geleneksel satın alma veya kiralama işlemine alternatif seçenekler sunmasının yanı sıra bu sistemi kullanıcılar için cazip hale getiren özelliği, araç sahiplerine, sahip oldukları araçları kolay bir şekilde yeni bir modelle değiştirebilme imkanı tanımasıdır.

2019, otomotiv endüstrisi için harika bir yıl olacak gibi görünüyor. Biz, bu yeniliklerden hangilerinin başarılı olup sektör de tutunacağını, hangilerinin Ford’un sedanları gibi ortadan kaybolacağını görmek için heyecanlıyız. Ya siz?

Kaynak: car-revs-daily.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ