Akıllı Gündem

2017 Ramazan Bayramı ve Kadir Gecesi ne zaman?

Mübarek Ramazan ayının sona yaklaştığı şu günlerde tüm İslam alemini Ramazan Bayramı ve Kadir Gecesi heyecanı sardı. Peki Ramazan Bayramı ve Kadir Gecesi ne zaman? Bayram kaç gün sürecek? İşte merak edilen soruların cevabı…

2017 Ramazan Bayramı ve Kadir Gecesi ne zaman?

Ramazan ayı rahmet ve bereket ayı. Her yıl 11 ayın sultanını heyecanla bekleyen İslam alemi bu yıl da orucunu tuttu, teravih namazlarını eksiksiz kıldı, ve ibadetlerini gerektiği gibi yerine getirdi.

Bu yıl da bu mübarek ayın bitmesine çok az bir süre kaldı. Ancak Ramazan ayının bitişi aynı zamanda iki güzel olayı müjdeliyor: Ramazan Bayramı ve Kadir Gecesi.

Peki Ramazan Bayramı ve Kadir Gecesi ne zaman? İşte merak edilen soruların cevapları…

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan-ı şerifin son dönemine girdik. İslam dünyasını Ramazan Bayramı ve Kadir Gecesi heyecanı sardı. Milyonlarca müslümanın merakla beklediği  Ramazan bayramı bu yıl 25 Haziran‘da başlayacak ve 27 Haziran gecesi sona erecek. Ramazan Bayramı tatili arefe günü ile birlikte 4 gün olacak.

KADİR GECESİ NE ZAMAN?

İslam alemi için 1000 aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi, bu yıl 21 Haziran 2017 Çarşamba gününe denk geliyor. İnanışa göre kadir gecesinde kılınan namaz bir ömre bedel sayılıyor ve bu gece edilen hiçbir dua geri çevrilmiyor. Kuranı Kerim’in bu ayda indirilmesinden dolayı Kadir gecesi İslam aleminin en değerli günü sayılıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ