Akıllı Gündem

2017 Detroit Motor Show’da Lexus rüzgarı esti

2017 Detroit Motor Show’da Lexus rüzgarı esti

Lexus’un bu yıl düzenlenen Detroit Motor Show’da sergilediği lüks aracı LS misafirlerden büyük beğeni topladı. Baştan aşağı elden geçirilmiş olarak görücüye çıkan araç üretime geçtiğinde BMW 7 serisi ve Mercedes-Benz S-Class gibi birbirinden zorlu rakiplerle yarış halinde olacak.

Tamamen yeni bir platform üzerinde Lexus’un en son tasarım dilini kullanan aracın tasarımında 2015 yılının LF-FC konseptinden büyük ölçüde esinlenildiği oldukça aşikar. Aracın şık bir ızgarayla desteklenen sivri ön ucu aynı zamanda ızgarayla şekil olarak bütünleşmiş farlarla da büyük bir ahenk yakalamış. Lexus LS’nin sivri ön ucu yandan profiliyle bir tezat oluştururken, arka tekerlerin üstünde yer alan geniş omuzlar da oldukça kaslı bir görünüm kazandırmış.

Ebatları bakımından ele aldığımızda yenilenen LS modeli selefine göre 5,235mm ile daha uzun, 1,450mm ile daha alçak, ve 1,900mm ile daha geniş. Ayrıca aracın dingil arası uzaklığı da 3,125mm.

Bu yeni tasarımın altında da ayrıca yeni bir platform yatıyor. Araçta beklendiği gibi LC coupe modelinde yer alan GA-L mimarisinin genişletilmiş bir versiyonuna yer verilmiş. Ayrıca yapımında yumuşak çelik ve alüminyum gibi daha az ağırlığa sahip malzemelerin kullanılması sayesinde de selefinden daha büyük bir araç olmasına rağmen 90kg daha hafif bir gövdeye sahip.

Kaputun altında ise araca güç vermek için kullanılan çift turbo 3.5 litre V6 motor 410 beygir güç ve 600Nm tork üretiyor. İşte Lexus LS:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ