Akıllı Gündem

2 Nisan itibariyle trafikte yoklar

2 Nisan itibariyle trafikte yoklar

İstanbul’da ölümlü kazalara yol açan hafriyat kamyonları ile ilgili düzenleme yapıldı. Kamyonların üzerine kurulan ATS sistemi olmayan araçlar 2 Nisan itibarı ile trafiğe çıkamayacak.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Hafriyat kamyonları için yeni düzenleme” konusunda basın açıklaması yaptı. Atatürk Havalimanı’nda yapılan açıklamada konuşan  İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul’da geçen yıl 110 bin hafriyat kamyonunun denetlendiğini ve kural ihlali yapanlara 13 milyon lira ceza kesildiğini belirtti. Şahin bu araçlardan 600’ünün de trafikten men edildiğini belirtti.

Vali Şahin bu yıl da denetimlerin devam ettiğini belirtirken  Araç Takip Sistemi (ATS) ‘nin  hafriyat kamyonlarına taktırıldığını kaydetti. Araçların yaklaşık yüzde 70’ine ATS’nin kattırıldığını belirten Vali Şahin diğer araçlara da 2 Nisan’a kadar süre tanındığını ifade etti. Şahin bu tarihten sonra cezaların daha tavizsiz bir şekilde kesileceğini söyledi.

İstanbul’da 2016 yılının başından bu yana hafriyat kamyonu ve beton mikserlerinin yol açtığı kazalarda 41 kişi hayatını kaybetti.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ