Akıllı Gündem

11 yaşındaki Samsung hissedarından şaşırtan tavsiye

Harçlıklarını toplayarak Samsung’un 2 adet hisse satın alan küçük Yu, hissedarlar toplantısında fikirlerini söyleyerek herkesi şaşırttı

11 yaşındaki Samsung hissedarından şaşırtan tavsiye

Küçükken hepimiz kumbarada para biriktirmiş ve zaman zaman bu paralarda oyuncak, çikolata vb. basit şeyler almışızdır. Ancak hiçbirimiz bu parayla gidip Samsung’dan hisse almayı aklımızın ucundan bile geçirmedik. 5. sınıfa giden 11 yaşındaki Yu soyadlı bu çocuk ise Samsung’un çok küçük de olsa hissesini elinde bulunduruyor. Geçen gün düzenlenen hissedarlar toplantısında söz alan küçük çocuk, Samsung’a iş konusunda tavsiye vererek herkesi şaşırttı.

Harçlıklarını toplayarak Samsung’un 2 adet hisse satın alan küçük Yu, hissedarlar toplantısında Samsung’un hassas olduğu Galaxy Note7 konusunu açtı. Geliştirme süreci uzayacak olsa bile bunu göze alarak cihazların sonunun Samsung Galaxy Note7 gibi olmaması için çaba gösterilmesi gerektiğini dile getirdi. Samsung’un üst düzey ismi olan Kwon Oh-hyun, küçük yaştaki hissedarın toplantıya katılımını tarihi bir durum olarak değerlendirirken böyle genç hissedarlarının fikirlerini her zaman kabul ettiklerini ve söylenenleri yapacakları işe yansıtacaklarını belirtti.

Samsung’un genç hissedarının toplantıda verdiği tavsiye zaten yeterince ilginçti ancak kendisinin akıllı telefonlar konusundaki tercihi de fazlasıyla ironik. Henüz bir akıllı telefon sahibi olmadığını belirten Yu, LG V20‘yi satın almak istediğini ifade etti. Samsung’dan hisse sahibi olup yeni Galaxy telefonların patlamasından endişe eden ancak bir yandan da LG V20’nin hayalini kuran koca yürekli bu minik çocuğu verdiği iş tavsiyeleri sebebiyle tebrik ediyoruz.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ