Akıllı Gündem

10 milyon plastik ambalajdan tasarruf edildi

GROHE’den plastik kullanımını azaltacak inisiyatif

10 milyon plastik ambalajdan tasarruf edildi

LIXIL EMENA, 2021 yılına kadar GROHE markası için plastik içermeyen ürün ambalajı yaratma hedefini koydu
İnisiyatif ile, bugüne kadar yaklaşık 10 milyon plastik ambalajdan tasarruf edildi

Pasifik Çöp Tarama (PGS) ile yürütülen işbirliği, plastik atıkların çevre üzerindeki etkisini azaltmaya yönelik ortak vizyonu da destekliyor.

Eksiksiz banyo çözümleri ve mutfak bataryalarında dünyanın önde gelen markası GROHE, 2018 yılında ürün ambalajlarındaki plastiği daha sürdürülebilir alternatifler ile değiştirmeye yönelik inisiyatifi hayata geçirdi. Bugüne kadar, plastikten üretilen yaklaşık 10 milyon ürün ambalajının kullanımı önlendi; 2021 yılına kadar, bu rakam önemli ölçüde artırılarak 35 milyona yükseltilecek.

Plastik içermeyen ambalaja geçiş sürecinde, tüm üretim tesisleri eşit derecede rol alıyor. En yaygın kullanılan plastik ambalajların belirlenmesine ek olarak, yeni, daha sürdürülebilir alternatif malzemelerin de araştırılması, test edilmesi ve hayata geçirilmesi gerekiyor: “Plastik içermeyen ambalajlar sunmak, çalışan, tedarikçi, müşteri, süreç, ürün ve topluma katkımızı içine alan kapsamlı 360-derece sürdürülebilirlik yaklaşımımızın bir parçasını oluşturuyor. Marka olarak, bizim için, mevcut süreçleri devamlı sürdürülebilirlik perspektifinden gözden geçirmek önemli,” diyen LIXIL International Bataryalardan sorumlu COO ve Grohe AG CEO’su Thomas Fuhr, “2021 yılına kadar tamamen plastik içermeyen ambalaj hedefine ulaşma misyonu, global plastik atık sorunu ile mücadeleye verdiğimiz katkıda önemli bir adımı oluşturuyor,” diye ekliyor.

GROHE Blue da işte tam bu noktada devreye giriyor: Su sisteminin, doğrudan mutfak bataryasından sunduğu içme suyu, orta sodalı veya sodalı su, filtrelenerek mükemmel tat için optimum içme sıcaklığına soğutuluyor. Bu şekilde, dört kişilik bir aile yılda ortalama olarak 800’e kadar plastik şişe tasarrufu edebiliyor.

Pasifik Çöp Tarama & GROHE plastik atığına karşı birleşti

Plastik atığını azaltma hedefi, Pacific Garbage Screening e.V kurucusu Marcella Hansch ile gerçekleştirilen işbirliği ile de destekleniyor. İki ortak, okyanus ve nehirlerdeki plastik atığı azaltarak temiz su hedefine ulaşma vizyonunu paylaşıyor. Mimarlık eğitimi alan Hansch, nehirlerdeki plastik atıklarını okyanusa karışmadan önce toparlayan bir su platformu geliştiriyor. GROHE, sadece bu projeyi finansal olarak desteklemekle kalmıyor; iki ortak aynı zamanda plastik sorununa dair kamusal bir bilinç oluşturmak ve insanların daha sürdürülebilir bir yaşam tarzının farkına varmasını sağlamak istiyor.

Plastik atığına karşı inisiyatife ek olarak, global marka, net şekilde tanımlanmış bir karbon stratejisi de takip ediyor. Sıhhi tesisat sektörünün önde gelen imalatçılarından biri olarak, GROHE’nin üretimi, 1 Nisan’dan bu yana karbon nötr. Bu amaçla, marka tüm LIXIL EMENA üretim tesislerini Temmuz 2019’da yeşil elektriğe geçirdi. Şu ana kadar kaçınılmaz olan CO2 salımlarını telafi projeleri ile dengeleyen sıhhi tesisat üreticisi, WWF liderliğinde geliştirilen Altın Standardı gibi çok yüksek standartlara dayanan faaliyetlerini destekliyor.

Devam eden sürdürülebilirlik taahhüdünden ötürü, Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde sürekli en üst sıralarda yer alan sıhhi tesisat markası, 2017 yılında Alman Federal Hükümeti’nin CSR Ödülü’nü kazandı. GROHE CEO’su Thomas Fuhr, sürdürülebilirlik konusundaki adanmışlığından ötürü, B.A.U.M. kurumsal ağı tarafından, B.A.U.M. Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülü’ne layık görüldü.

GROHE ve sürdürülebilirlik konusundaki çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için, green.grohe.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ